Podkarpackie rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?
O programie
Fundacja Misji Obywatelskiej od marca 2022 r. realizuje projekt pn. „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”, który finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021- 2030.
Zadanie, początkowo, miało na celu przede wszystkim wzrost zaangażowania mieszkańców oraz organizacji pozarządowych i społecznych województwa podkarpackiego w życie publiczne poprzez m.in. organizację debat, wywiadów i rozmów z mieszkańcami Podkarpacia. Obecnie natomiast przerodziło się ono w budowanie portalu obywatelskiego, informującego o życiu całego regionu.
Projekt Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? powstał na wskutek prowadzonej przez nas społecznej działalności. W ramach rozmów z mieszkańcami Podkarpacia, przedstawicielami instytucji publicznych i organizacji pozarządowych dostrzegamy potrzebę wzrostu zaangażowania społeczeństwa w życie publiczne i obywatelskie. Co do zasady Polacy zaliczają województwo podkarpackie do tzw. „Polski B”, które w powszechnej opinii uważane jest za mniej rozwinięte zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym.
Nasza misja
W ramach projektu chcemy otworzyć społeczne konsultacje o charakterze wojewódzkim. Chcemy sprawdzić i przedstawić mieszkańcom, jaka jest faktyczna dysproporcja pomiędzy tzw. „Polską A”, a „Polską B”. Jako społecznicy mieszkający na co dzień w województwie podkarpackim dostrzegamy stały rozwój regionu zarówno pod względem gospodarczym, infrastrukturalnym, kulturowym i społecznym. Realizując niniejszy projekt chcemy otworzyć debatę publiczną w tym zakresie, a także doprowadzić do wzrostu zaangażowania obywateli oraz sektora pozarządowego w lokalne życie publiczne i obywatelskie. Wychodzimy z założenie, że prowadząc swojego rodzaju wojewódzkie konsultacje przyczynimy się do zainteresowania się sprawami publicznymi i społecznymi mieszkańców Podkarpacia.
Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Cel projektu
Zwiększenie świadomości na temat województwa Podkarpackiego
Za przewodnią ideę projektu stawiamy pogłębienie wiedzy Polaków oraz wzmacnianie więzi społecznych i kulturowych mieszkańców miasta Rzeszów.
Chcesz podzielić się z czytelnikami swoimi materiałami?
Wzrost lokalnej aktywności społeczeństwa
Chcemy dążyć do zbudowania świadomie zaangażowanej społeczności, udzielającej się w lokalne życie publiczne.
Wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej
Wiemy jak ważne jest poczucie lokalnej dumy. Dlatego największy nacisk w swoich działaniach kładziemy na kształtowaniu pozytywnego wizerunku organizacji obywatelskich jak również na umacnianiu więzi społecznych i kulturowych mieszkańców miasta Rzeszowa oraz jego lokalnych regionów.
Promocja województwa Podkarpackiego
Łączy nas wspólny cel – uwydatnianie walorów społeczno-kulturowych naszego regionu. Wesprzyj nasze działania i pomóż dotrzeć nam do mieszkańców całej Polski.
Dołącz do naszej społeczności
& rozwijaj z nami Podkarpacie
Posiadasz interesujące materiały dotyczące rozwoju Rzeszowa i Podkarpacia? Zgłoś się do nas!
Wypełnij krótki formularz kontaktowy lub prześlij nam swoje zgłoszenie na adres kontakt@podkarpackierozmowy.pl
Dla kogo
Projekt skierowany jest w szczególności do opinii publicznej, czyli mieszkańców województwa Podkarpackiego, ale również do podmiotów prywatnych, społecznych, władz regionalnych, oświaty i szkolnictwa wyższego, mediów oraz przedstawicieli państwowych i samorządowych jednostek budżetowych.
Nie czekaj!
Skontaktuj się z nami
Masz jakieś pytania? A może chcesz podzielić się z nami swoim pomysłem na ciekawy artykuł? Zostaw wiadomość, wypełniając krótki formularz.