Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili kolejną akcję przeciwko grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem. Tym razem zatrzymano trzy osoby na terenie województw podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego, gdzie przeszukano 14 lokalizacji. Funkcjonariusze zabezpieczyli obszerną dokumentację oraz sprzęt elektroniczny.
Śledztwo Pod Nadzorem Prokuratury
Od początku śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie na wniosek Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, zatrzymano już 18 osób. W trakcie działań zabezpieczono 250 nielegalnych automatów do gier oraz mienie o łącznej wartości przekraczającej 1 mln złotych.
Kolejne Zatrzymania i Zarzuty
23 lipca funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne trzy osoby: dwóch mężczyzn w wieku 55 i 43 lat oraz 37-letnią kobietę. Mężczyznom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która urządzania nielegalnych gier hazardowych na automatach. Kobieta usłyszała zarzut prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze, takie jak poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju, dozór Policji oraz zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.
Przeszukiwania i Zabezpieczenia
W trakcie akcji przeszukano 14 lokalizacji, zabezpieczając liczną dokumentację, sprzęt elektroniczny oraz trzy nielegalne automaty do gier. Łącznie od początku śledztwa zabezpieczono 250 nielegalnych automatów, 270 tys. złotych w gotówce oraz majątek podejrzanych o wartości przekraczającej 1 mln złotych.
Przestępcza Działalność i Konsekwencje
W toku śledztwa 13 z zatrzymanych osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych. W stosunku do czterech podejrzanych w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Surowe Kary dla Przestępców
Osoby biorące udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem mogą otrzymać karę pozbawienia wolności do 8 lat oraz rekordowo wysoką karę grzywny, która może sięgnąć aż 1.020.960.000,00 złotych. Dodatkowo, niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier oraz właścicielom lokali, w których były one urządzane, grozi kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych za każdy nielegalny automat.
Działania funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oraz Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie pokazują determinację w walce z nielegalnym hazardem i zorganizowaną przestępczością.
Źródło Informacji Prasowej oraz fot.: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie